Vyhrožování účetním ve firmách od exekutorů

A opět znovu - setkávám se teď opravdu velmi často a hlavně u exek. Jíchy a Smékala jde doslova vyhrožování účetním ve firmách o zasílání mzdy nad rámec nezabavitelného minima !! Samozřejmě , že jim tam stále vyhrožují velkými sankcemi za nedodržení postupu dle nich oprávněného atd..

Přitom, jak jsem tyto fabulace a nesmysly četl, jde jednoznačně z jejich strany o podvod kde schválně povinného uvádějí jako jedince bez vyživ. osob jako manželky a dětí ...a přitom tyto informace schválně opomíjejí !! A ten kdo má třeba nějaký invalidní důchod tak tam doslova píší " nezabavitelné minimum má povinný u ČSSZ ...." !!! Setkal jsem se s povinnou, která si vydělala na poloviční úvazek 6 tisíc , ale pan exekutor žádal po účetní zaslat 5200.- (!!!)

Jinak hrozil žalobou a finanční pokutou 50 tisíc účetní !! A přitom paní povinná má nezabavitelné minimum cca. 11500.- a inval. důchod jen 6600.- ... Bohužel ta účetní co paní její peníze opravdu zaslala exekut. Jíchovi mě řekla že musí dodržovat to co jí exekutor v dopise napsal !!! Vyzývám všechny povinné, ať si na tento zločin exekutorů dávají pozor a nenechají se okrádat nad rámec nezabavitel. minima dané zákonem !! A to od 1.7. stoupne jak pro samostatného povinného o 800.- , tak pro vyživovanou osobu skoro o tisíc korun ..

Tito dva exekutoři toto zkoušejí a hlavně slabší účetní a neznalé přesně litery zákona jim raději než mít problémy zasílají prakticky vše co tito "ex." chtějí ! Dávejte si na to pozor !!

jana napsal dne 07.06.2020 12:37 #366

Tohle bohužel taky znám, stalo se to jedné nejmenovane, mela ID plus pracovala na hpp a z výplaty jí posílali necele 3 tisíce, zbytek šlo exe

jana napsal dne 07.06.2020 12:37 #367

A ještě mě teda zajímá, jak se proti tomu bránit? Jelikož s účetní žádná domluva nebyla a to se psala i stížnost zaměstnavateli

David napsal dne 07.06.2020 12:37 #368

Branit se da a taky musite pokud ta ucetni nedodrzuje zakon . Normalne ihned podat zamestnavateli stiznost a nejlepe pres advokata a taky lze dat ucetni k soudu ! Exekutori chteji nekdy i neuveritelne veci a postupuji nezakonne a to dobra a kvalitni ucetni MUSÍ VĚDĚT !

Jana napsal dne 07.06.2020 12:38 #369

Děkují za odpověď, do budoucna je tohle dobre vědět. ..Je by mne tedy ještě zajímalo, pokud měla dotyčná dejme tomu ID 6000 plus si v práci vydělala cca 12, tak jak by to tedy melo správně byt? To exe spočítá dohromady Id a hpp a zůstane jen nezabavitelne minimum?

Dawid napsal dne 07.06.2020 12:38 #370

Pokud ma ID 6 tisic a ma napr.manzela a 2 deti je soucasne jeji nezabav.minimum 11600.- cca.. (ona 6600.- , manzel + 2 deti dohromady 5000.-cca ). Ma-li napr.v praci 12 tisic cisteho , tak ji ze mzdy nemuzou zabavit 5600.- a pokud nema prednostni pohledavku tak jeste 2/3 nad tuto castku . Existuji na to kalkulacky ... Od 1.7 by tato pani nezabav.minimum cca. 15550.-cca... Zalezi hodne kolik ma nezlet.deti a taky manzela ...

xxx
Dawid napsal dne 07.06.2020 12:38 #371

Nejhorsi je situace pokud ta pani nema vyziv.osoby ani manzela ... Pracovat oficialne se vubec potom moc neoplati a to hlavne u prednost.pohledavek. 6600.- nezabav.minimum a pri 12 tis.ciste mzde ji muze exek.zabavit 2/3 tj. 8 tisic a dostala by jen 4 tisice na vyplatu , u neprednostni muze zabavit jen 1/3 tj.4 tis.a 8 musi dostat k vyplate. Ale to je varianta pokud je pani uplne sama a bere inval.duchod 6 tisic ..

Zoltan napsal dne 07.06.2020 12:38 #372

Na takovou účetní bych podal trestní oznámení pro krádež, následně k soudu bych po ní vymáhal částku co poslala neoprávněně exekutorovy, vždy za tohle odpovídá účetní a ona má znát své povinnosti a nenechat se zviklat od exekutora

ddd napsal dne 07.06.2020 12:39 #373

Ano , odpovídá za to účetní , ale na malou obranu musím říct že to dělají zadarmo pro ty zločince exekutory a jsou pod velkým tlakem těchto "mocných" a raději než aby žili ve strachu tak jim některé zasílají prakticky "kolik si řeknou" a takových špatných a neznalých účetních je až 30 % !! Proto doporučuji všem povinným si zhruba vše propočítat a zjistí li nějaké nesrovnalosti ihned to řešit a pokud nezbude jinak i právní cestou a domáhat se způsobené škody !! Přece si nenecháte i to málo co Vám ze zákona náleží !! Exekutoři právě dělají vše opačně , okrádají nad rámec možností a pravomocí a používají nezákonné praktiky !! A pokud jde o mzdu , doporučuji pracovat do nezabavitelného minima oficiálně a zbytek "jinak" .

8 komentářů

Srážky z platu vs návštěva exekutora

Zdravím mám exekuci 75 000, nicméně exekutor po mně chce 1000 měsíčně, nabídl jsem mu at to sráží z

CREDITEEXPRESS zkušenosti

Ahoj chci se jen informovat. Máte někdo zkusenost se společností CREDITEEXPRESS česká republika? Dne

Může exekutor zabavit peníze z ukončeného životního pojištění?

Zdravím, prosím Vás. Může exekutor zabavit peníze z ukončeného životního pojištění? A co třeba za úr

Lze mít účet v exekuci, případně jaký?

Dobry den potřeboval bych si zařídit účet ale mám exekuce je a bojím se že mě tam přijdou peníze a ú

Může vstoupit exekuce k mým rodičům když mám trvalý pobyt na úřadě

Může vstoupit exekuce k mým rodičům když mám trvalý pobyt na úřadě a nebydlím tam ani se tam nezdržu

Může exekutor odnést počítač s osobními údaji?

Dobrý den, když přijde exekutor může hned odnést stolní PC? Ve kterém jsou rodine fotky videa, lék

Odmítnutí dědictví v insolvenčním řízení

Chci se zeptat můžu odmítnou dědictví ve prospěch syna když jsem v insolvenci?

Exekuce: jak doložit vlastnictví věcí

Mam dotaz za me nepřítomnosti u nás byl exekutor. Přišel za přítelem který u mě není vedeny, ale hlá

Opakovaná insolvence

Myslíte že bych měla šanci jít znovu do insolvence tu prvni mi zrušili 

Co když exekutor zásadně pochybil? Jak postupovat?

Jak řešit když došlo k závažnému pochybení exekutora a exekutorská komora ani její nadřízené orgány