Vyhrožování účetním ve firmách od exekutorů

A opět znovu - setkávám se teď opravdu velmi často a hlavně u exek. Jíchy a Smékala jde doslova vyhrožování účetním ve firmách o zasílání mzdy nad rámec nezabavitelného minima !! Samozřejmě , že jim tam stále vyhrožují velkými sankcemi za nedodržení postupu dle nich oprávněného atd..

Přitom, jak jsem tyto fabulace a nesmysly četl, jde jednoznačně z jejich strany o podvod kde schválně povinného uvádějí jako jedince bez vyživ. osob jako manželky a dětí ...a přitom tyto informace schválně opomíjejí !! A ten kdo má třeba nějaký invalidní důchod tak tam doslova píší " nezabavitelné minimum má povinný u ČSSZ ...." !!! Setkal jsem se s povinnou, která si vydělala na poloviční úvazek 6 tisíc , ale pan exekutor žádal po účetní zaslat 5200.- (!!!)

Jinak hrozil žalobou a finanční pokutou 50 tisíc účetní !! A přitom paní povinná má nezabavitelné minimum cca. 11500.- a inval. důchod jen 6600.- ... Bohužel ta účetní co paní její peníze opravdu zaslala exekut. Jíchovi mě řekla že musí dodržovat to co jí exekutor v dopise napsal !!! Vyzývám všechny povinné, ať si na tento zločin exekutorů dávají pozor a nenechají se okrádat nad rámec nezabavitel. minima dané zákonem !! A to od 1.7. stoupne jak pro samostatného povinného o 800.- , tak pro vyživovanou osobu skoro o tisíc korun ..

Tito dva exekutoři toto zkoušejí a hlavně slabší účetní a neznalé přesně litery zákona jim raději než mít problémy zasílají prakticky vše co tito "ex." chtějí ! Dávejte si na to pozor !!

jana napsal dne 07.06.2020 12:37 #366

Tohle bohužel taky znám, stalo se to jedné nejmenovane, mela ID plus pracovala na hpp a z výplaty jí posílali necele 3 tisíce, zbytek šlo exe

jana napsal dne 07.06.2020 12:37 #367

A ještě mě teda zajímá, jak se proti tomu bránit? Jelikož s účetní žádná domluva nebyla a to se psala i stížnost zaměstnavateli

David napsal dne 07.06.2020 12:37 #368

Branit se da a taky musite pokud ta ucetni nedodrzuje zakon . Normalne ihned podat zamestnavateli stiznost a nejlepe pres advokata a taky lze dat ucetni k soudu ! Exekutori chteji nekdy i neuveritelne veci a postupuji nezakonne a to dobra a kvalitni ucetni MUSÍ VĚDĚT !

Jana napsal dne 07.06.2020 12:38 #369

Děkují za odpověď, do budoucna je tohle dobre vědět. ..Je by mne tedy ještě zajímalo, pokud měla dotyčná dejme tomu ID 6000 plus si v práci vydělala cca 12, tak jak by to tedy melo správně byt? To exe spočítá dohromady Id a hpp a zůstane jen nezabavitelne minimum?

Dawid napsal dne 07.06.2020 12:38 #370

Pokud ma ID 6 tisic a ma napr.manzela a 2 deti je soucasne jeji nezabav.minimum 11600.- cca.. (ona 6600.- , manzel + 2 deti dohromady 5000.-cca ). Ma-li napr.v praci 12 tisic cisteho , tak ji ze mzdy nemuzou zabavit 5600.- a pokud nema prednostni pohledavku tak jeste 2/3 nad tuto castku . Existuji na to kalkulacky ... Od 1.7 by tato pani nezabav.minimum cca. 15550.-cca... Zalezi hodne kolik ma nezlet.deti a taky manzela ...

xxx
Dawid napsal dne 07.06.2020 12:38 #371

Nejhorsi je situace pokud ta pani nema vyziv.osoby ani manzela ... Pracovat oficialne se vubec potom moc neoplati a to hlavne u prednost.pohledavek. 6600.- nezabav.minimum a pri 12 tis.ciste mzde ji muze exek.zabavit 2/3 tj. 8 tisic a dostala by jen 4 tisice na vyplatu , u neprednostni muze zabavit jen 1/3 tj.4 tis.a 8 musi dostat k vyplate. Ale to je varianta pokud je pani uplne sama a bere inval.duchod 6 tisic ..

Zoltan napsal dne 07.06.2020 12:38 #372

Na takovou účetní bych podal trestní oznámení pro krádež, následně k soudu bych po ní vymáhal částku co poslala neoprávněně exekutorovy, vždy za tohle odpovídá účetní a ona má znát své povinnosti a nenechat se zviklat od exekutora

ddd napsal dne 07.06.2020 12:39 #373

Ano , odpovídá za to účetní , ale na malou obranu musím říct že to dělají zadarmo pro ty zločince exekutory a jsou pod velkým tlakem těchto "mocných" a raději než aby žili ve strachu tak jim některé zasílají prakticky "kolik si řeknou" a takových špatných a neznalých účetních je až 30 % !! Proto doporučuji všem povinným si zhruba vše propočítat a zjistí li nějaké nesrovnalosti ihned to řešit a pokud nezbude jinak i právní cestou a domáhat se způsobené škody !! Přece si nenecháte i to málo co Vám ze zákona náleží !! Exekutoři právě dělají vše opačně , okrádají nad rámec možností a pravomocí a používají nezákonné praktiky !! A pokud jde o mzdu , doporučuji pracovat do nezabavitelného minima oficiálně a zbytek "jinak" .

8 komentářů

Co když exekutor zásadně pochybil? Jak postupovat?

Jak řešit když došlo k závažnému pochybení exekutora a exekutorská komora ani její nadřízené orgány

Může exekutor na dětský účet?

Dobrý den, mám dotaz do exekuční poradny: Může exekutor na dětský účet? Děkuji

Bankovní účet v insolvenci

Dobrý den, dneska jsem si byl udělat nový Bankovní účet ale bance zajímalo jestli už mám někde jinde

Blokace účtu exekucí bez podané informace

Zdravím, je normální, že půl roku od rozsudku Vám exekuční úřad zablokuje účet, informuje zaměstnava

Dědictví v insolvenčním řízení

Dobrý den, chtěla bych se poradit. Jsme s manželem v insolvenci jako manželé. Manželovi minulý rok z

Vyplacení pojistky v exekuci

Dobrý den, jsem od Listopadu na neschopence,mám po druhým zákroku,takže ještě chvilku na neschopence

Exekuce na dům, Podkonický

Dobrý den, není to ani tři dny když jsem psala pod jedním dotazem jaký je Podkonický borec. Dneska j

ŽIvotní minimum a exekuce

Zdravím. Přítel má exekuci exekutor se s ním domluvil,že bude měsíčně platit 5000,platí pravidelně.

Nepřihlášený věřitel do insolvence

Dobrý den, měl bych otázku, insolvenci platím již rok jeden věřitel se nepřihlásil a podal na mě ozn

Darovací smlouva k insolvenci

Prý je údajně možné, že když někdo podává návrh na insolvenci a nemá žádný majetek ani postačující p