Na exekutora ČSSD Jíchu systematicky míří několik trestních oznámení i kvůli násilí

„Dědeček majitelky byl žid, byl jedním z Wintonových dětí. S ohledem na tuto historii rodiny poškozená vnímá chování vykonavatelů jako totožné s chováním členů gestapa.“ Právě tyto věty stojí na konci trestního oznámení, které na neznámého pachatele podal viceprezident České asociace povinných Ján Brezáni. Těmi „neznámými pachateli“ jsou vykonavatelé přerovského soudního exekutora Lukáše Jíchy. Neznámými proto, že se odmítli jakkoliv prokázat.

Trestní oznámení na úřad přerovského exekutora Lukáše Jíchy, ukazují, že Jíchovi zaměstnanci při vymáhání pohledávek postupují přinejmenším nezvyklým způsobem.

Zcela běžné podle trestních oznámení je, že se Jíchovi vykonavatelé nelegitimují. Výhrůžky nejsou výjimkou. „Vykonavatelé hrozili neoprávněně mobiliární exekucí, pokud jim syn majitele objektu nevydá finanční prostředky ve výši sto tisíc korun, byť nebyl ve věci exekuce účastníkem řízení,“ píše se v jiném trestním oznámení.

Dochází zřejmě i na násilí.

Podle jednoho z trestních oznámení na exekutorský úřad Lukáše Jíchy došlo například k následující události: „Vykonavatelé ignorovali jakoukoliv zákonnou argumentaci majitelky a chtěli si vynutit vstup do dalších vnitřních prostor domu násilím, kdy ji natlačili na dveře, chytali ji za ruce, odstrkovali, přičemž jí způsobili několik pohmožděnin.“ To potvrzuje i lékařská zpráva.

Přerov a Jícha? Kauza sama o sobě

Z jeho vystoupení Jíchy na loňské Stálé konferenci českého práva nepřímo vyplývá, že drsný postup k povinným nijak neodsuzuje. Povinní podle Jíchy mohou téměř donekonečna podávat opravné prostředky nebo mít námitky a odkládat tak výkon exekučního rozhodnutí.

Toto vyjádření naznačuje, že Lukáš Jícha pokračuje v metodách, které zavedl jeho předchůdce ve vedení Exekutorského úřadu Přerov, kontroverzní Tomáš Vrána. Na toho mířilo tolik stížností a kárných žalob, že v roce 2016 z vedení odstoupil. 

Exekutorský úřad Prostějov je největší v Česku. Ročně řeší šedesát tisíc nových exekucí, zaměstnává dvě stě lidí a má roční obrat kolem dvou miliard korun.

josef huso napsal dne 24.09.2020 08:47 #457

mel jsem cest snima kdyz me 8 hod zazvonili u dveri ihned vstoupili do bytu jeden znich uplne klidu chodyl byte aniz zeptal.. kdyz zeptal oco jde rekli me dlouzil casku 300kc nedoplatek u pojistovni casku jsi Pan Jicha navysil na 18600kc kdyz jsem rekl znad moje chyba ale pojistovni nedala vyrozumneni urcite 300kc poslal...nic nezbylo jim zaplatit casku 18500.kdyz zadal aby zaslali ukonceni dlouhu tak musel 5 krat volat ale furt ze musim platit ..nakonec jim preplatil o 2500kc ktery vratil ale uctoval 200kc za slozenku. supr

vytana napsal dne 30.09.2020 19:20 #460

Také jsem měla tu čest kdy do pronajeté nemovitosti vstoupily bez přítomnosti kohokoliv.Co mně nejvíce zarazilo že určitě stekali psy a přesto vstoupily, nevím co by dělali kdybych měla bojová plemena.Jaká plemena psů mám nemohli vědět, protože byli za vraty.

xxx
vytana napsal dne 30.09.2020 19:20 #461

Také jsem měla tu čest kdy do pronajeté nemovitosti vstoupily bez přítomnosti kohokoliv.Co mně nejvíce zarazilo že určitě stekali psy a přesto vstoupily, nevím co by dělali kdybych měla bojová plemena.Jaká plemena psů mám nemohli vědět, protože byli za vraty.

Kateřina napsal dne 14.06.2021 19:22 #550

Také jsem měla tu čest vztoupili bez mé přítomnosti že mne k tomu nepotřebují otevřela moje mamka chovali se jako gestapo a brali děti jako svědky nic nenahravali olepili věci.Castku kterou jsem měla zaplacenou musela strachy zaplatit znovu. Jichovi a také pan Podkonický ????

4 komentáře

Srážky z platu vs návštěva exekutora

Zdravím mám exekuci 75 000, nicméně exekutor po mně chce 1000 měsíčně, nabídl jsem mu at to sráží z

CREDITEEXPRESS zkušenosti

Ahoj chci se jen informovat. Máte někdo zkusenost se společností CREDITEEXPRESS česká republika? Dne

Může exekutor zabavit peníze z ukončeného životního pojištění?

Zdravím, prosím Vás. Může exekutor zabavit peníze z ukončeného životního pojištění? A co třeba za úr

Lze mít účet v exekuci, případně jaký?

Dobry den potřeboval bych si zařídit účet ale mám exekuce je a bojím se že mě tam přijdou peníze a ú

Může vstoupit exekuce k mým rodičům když mám trvalý pobyt na úřadě

Může vstoupit exekuce k mým rodičům když mám trvalý pobyt na úřadě a nebydlím tam ani se tam nezdržu

Může exekutor odnést počítač s osobními údaji?

Dobrý den, když přijde exekutor může hned odnést stolní PC? Ve kterém jsou rodine fotky videa, lék

Odmítnutí dědictví v insolvenčním řízení

Chci se zeptat můžu odmítnou dědictví ve prospěch syna když jsem v insolvenci?

Exekuce: jak doložit vlastnictví věcí

Mam dotaz za me nepřítomnosti u nás byl exekutor. Přišel za přítelem který u mě není vedeny, ale hlá

Opakovaná insolvence

Myslíte že bych měla šanci jít znovu do insolvence tu prvni mi zrušili 

Co když exekutor zásadně pochybil? Jak postupovat?

Jak řešit když došlo k závažnému pochybení exekutora a exekutorská komora ani její nadřízené orgány