Exekuce: jak doložit vlastnictví věcí

Mam dotaz za me nepřítomnosti u nás byl exekutor. Přišel za přítelem který u mě není vedeny, ale hlásí se jako kontaktní adresa. Jde o to že přišel bez ničeho vše co polepili je moje nic mu nepatří, ale já sice účtenky mám jenže na nich jméno není je to prostě záručák s účtenkou. Jak mám teď doložit a obhájit že nemůžou zabavit co není jeho ??

David napsal dne 28.04.2021 10:48 #480

Nedolozite to nijak bez jména na uctence. Tím jediné a bezpečné prokazete vaše vlastnictví jinak to prokázat bezpečné nejde a olepi / odveze. Záleží co to je za věci jak vysoký je dluh. Jestli vůbec má smysl pro ty věci jet / odvážet.

Lucinka napsal dne 28.04.2021 10:49 #481

No ale věci jsou opravdu moje ..jde o netbook Smart TV harddisk skříně které mají moje děti na oblečení můj dámský cestovní kufr apod...to jim hlavně musí být jasné že jeho není dámský kufr rychokonvice..i na netbooků jsem registrovaná já všechny hesla atd jsou moje a jsem správce..skříně s dětským oblečením asi logicky nepatří jemu nýbrž mě a mým dětem..to by měl pochopit i blbec

David napsal dne 28.04.2021 10:49 #482

jasný ale to že reknete že jsou vaše znamená úplnou tužku. Dokažte to, tzn jménem na uctence ani kdyby vám to potvrdil někde že jsou vaše tak to nestačí. Musí to prostě být na dokladu. ( Hesla apod. Co uvádíte to je už úplná blbost ) můžu koupit ntb a vám ho dát to že ho užíváte neznamená že je vaše prostě a zkrátka musí být účtenka. Neřekla jste kolik je dluh. Zatím co uvádíte za věci tak pro to pravděpodobně nikdo nepojede. Jestli se nejedna o fungl nové věci. Navíc standardně se děla že se olepi věci - psychologický efekt. A odvezou se rovnou na místě věci co mají nějakou cenu ( šperky, dražší elektro - malé ) na Vámi popsané věci kufr apod. Se každej vybodne to nemá hodnotu na prodej.

Petra napsal dne 28.04.2021 10:49 #483

já si kdysi najala právníka. Stalo se mi něco podobného. Právník požádal o vyškrtnutí věcí ze soupisu. Dokládala jsem čestné prohlášení, že věci jsou mé. Fotografie a svědectví svědků, že jde o mé věci. Exekutor požadované věci opravdu vyškrtl. Podmínkou je že to musíte stihnout podat do 30 dnů od soupisu. Mě tahle sranda vyšla tenkrát na 5000, ale za moje věci mi to stálo.

xxx
Renata napsal dne 28.04.2021 10:50 #484

Měla jsem to samé. 20000,-dluh a olepil vše moje. Přítel neměl ani pobyt. Byl na neschopence kde uvedl adresu v době nemoci. Exekutor z Přerova. Malém mně zlomil ruku jak rozrazil dveře. Olepoval i moji sbírku růžového porcelánu s označením keramika Čína

Jan napsal dne 28.04.2021 10:50 #485

Je třeba podat návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu a vylučovací žalobu. Podává se k soudu, který schválil exekuci. Na učtence nemusí byt Vaše jméno, to je nesmysl. Vy jako osoba poškozena musíte podat žalobu na exekutora a doložit účtenky ke všem vecem, ktere chcete vrátit. Nedávno se změnil zákon v tom smyslu, že exekutor pokud Vy dokážete ze jsou věci Vaše, tak on musí na své náklady věci přivést zpátky, odkud je sebral.

Jan napsal dne 28.04.2021 10:50 #486

Skříně na ošacení exekutor nemůže zabavit. Stejně jako například pracku nebo postel. Exekutorsky vykonavatel to na Vás evidentne zkusil. Oni moc dobře vědí, co muzou a co ne. Stejně tak pokud mu ukážete účtenky na miste, že jste notebook koupila, není co resit. Nesmí je zapsat do soupisu. Pokud to udělal a po lepil věci nebo je dokonce odvezl, musíte podat vylučovací zalobu.

7 komentářů

Srážky z platu vs návštěva exekutora

Zdravím mám exekuci 75 000, nicméně exekutor po mně chce 1000 měsíčně, nabídl jsem mu at to sráží z

CREDITEEXPRESS zkušenosti

Ahoj chci se jen informovat. Máte někdo zkusenost se společností CREDITEEXPRESS česká republika? Dne

Může exekutor zabavit peníze z ukončeného životního pojištění?

Zdravím, prosím Vás. Může exekutor zabavit peníze z ukončeného životního pojištění? A co třeba za úr

Lze mít účet v exekuci, případně jaký?

Dobry den potřeboval bych si zařídit účet ale mám exekuce je a bojím se že mě tam přijdou peníze a ú

Může vstoupit exekuce k mým rodičům když mám trvalý pobyt na úřadě

Může vstoupit exekuce k mým rodičům když mám trvalý pobyt na úřadě a nebydlím tam ani se tam nezdržu

Může exekutor odnést počítač s osobními údaji?

Dobrý den, když přijde exekutor může hned odnést stolní PC? Ve kterém jsou rodine fotky videa, lék

Odmítnutí dědictví v insolvenčním řízení

Chci se zeptat můžu odmítnou dědictví ve prospěch syna když jsem v insolvenci?

Exekuce: jak doložit vlastnictví věcí

Mam dotaz za me nepřítomnosti u nás byl exekutor. Přišel za přítelem který u mě není vedeny, ale hlá

Opakovaná insolvence

Myslíte že bych měla šanci jít znovu do insolvence tu prvni mi zrušili 

Co když exekutor zásadně pochybil? Jak postupovat?

Jak řešit když došlo k závažnému pochybení exekutora a exekutorská komora ani její nadřízené orgány