Co když exekutor zásadně pochybil? Jak postupovat?

Jak řešit když došlo k závažnému pochybení exekutora a exekutorská komora ani její nadřízené orgány nereagují i několik let?

Má právnička mi poradila zjistit proč nereagují ale to se právě zjistit nedaří včetně podání stížnosti, že do 30ti dnů nereagují (nereaguje ani další úřad kde se stížnost podala). Právničku i mě další kroky nenapadají.

alexandra napsal dne 13.08.2020 12:57 #444

A co na exekutora dat exekuci?

teta napsal dne 13.08.2020 12:57 #445

Co treba Ombudsman. Vzit ppdklady zkusit domluvit schuzku a poradit se?

lukas napsal dne 13.08.2020 12:58 #446

ombudsmana jsem zkoušel. Cca 1x každé 3 měsíce. Už se nebojím ani "spamovat". Když ombudsmanovi jsem napsal poprvé tak jsem čekal 30 dní na odpověď. Nic tak jsem napsal znovu a přišla mi automatická odpověď, že můj mail byl označen za spam (umístili ho do spamu). Tak jsem si udělal nový email a poslal to znovu. To se opakovalo 3x. Tak jsem tak jednal dál dokud neodepsali. Pak odepsali, že to nebudou řešit. Jindy odepsali, že je potřeba vyplnit další papíry, které neřešili daný problém (spíše hledali nějaký formulář, aby se mě zbavili a měl jsem pocit, že to dál někam postoupí), apod. Postupně i když jsem udělal co chtěli se to umlčelo někam do ztracena v jiných případech po mne chtěli údaje, které jsem jim nemohl dát a když tedy ne tak nepomohou, aj.. Nejprve jsem takto jednal s jejich podatelnou. Vždy po roce když se to dostane zase do velmi špatné situace tak píšu rovnou na kontakty šéfů jednotlivých oddělení co mají na stránkách. A ty nereagují vůbec (ani abych se obrátil na podatelnu, aj.). Většinou je to v situaci kdy ví, že mám na něco nárok a ví, že nemají jak mi ten nárok rozmlouvit nebo vzít. Nebo když vidí, že to nenechám být ani když to někam nasměřovali, aby to "vyšumělo". Píši ombudsmanovi tedy v průměru 1x za 3 měsíce. S tím, že si musím zakládat nové e-maily a pokaždé 30 dní počkat na odpověď a pak znovu a znovu, pokud mne umístí do spamu, nebo odpoví. Takto postupuji osm let. Dál jsme se nedostali. Řeší se pouze zda mne dají do spamu nebo proč to nejde. K nějakému jednání, ochraně, aj. se ani v jednom případně nedostalo a to ani v případě kdy jsem jim napsal, že jsem byl fyzicky úředníkem napaden.
Jinak když mne umístili do spamu poprvé tak to jsem jim nikdy nic neposílal ani vícekrát. Nevím proč to udělali. Zvykli si na to tak mi tím akorát nepřímo řekli, abych spamoval jinak se s nimi komunikovat nedá. Text, který jsem jim poslal jsem si dával záležet aby nebyl nějak blbě, občas jsem to konzultoval s novinářem a právníkem, aby to bylo napsáno dobře a stejně to nemělo vliv aby se tak nechovali. Dnes píšu jak mne to napadne, protože na ty strojené texty jsou celkem připravení a vyjebávají s tím už dopředu (když se jim napíše vše korektně a věcně odepisovali hned druhý den a přesně jak podle nějakého scénáře proč by to nešlo až do úrovně kdy věděli, že jim nemohu nějakou informaci poskytnout a pak to použili jako důvod, že tedy tak pomoct nemůžou), přitom co jsem se bavil s právničkou tak ty údaje ani nemají chtít. Což potvrdily i další úřady. Ale nemělo to efekt, protože mohou chtít co si řeknou.

lukas napsal dne 13.08.2020 12:58 #447

když posuzuji jak přistupují k elektronické formě tak nemám dostatek peněz na to, abych posílal klasickou poštou.

Bylo období kdy jsem jako řádný občan šel na magistrát/radnici, vyplnil si žádost a pak čekal a nedočkal jsem se dodnes. To jsem neměl ještě přístup k internetu. Pak jsem přešel na emaily. Podle ministerstva vnitra má email stejnou právní váhu jako klasicky psaný dopis.
V počátcích jsem zkoušel i datovou schránku (měl jsem platný elektronický podpis a aktivní schránku) se stejným výsledkem. Plus zasílání emailem elektonicky podepsané PDF formuláře.

nina napsal dne 13.08.2020 12:59 #448

Cas jsou penize. Elektronicka posta nic neznamena bez elektronickeho podpisu. To je naprosto zbytecne plytvani casem, ktere by ten dopis vyresil. A jestli mate na pravnicku a nemate na jediny dopis..... no tak jo no, tak se trapte mailama

xxx
jaroslav napsal dne 13.08.2020 13:00 #449

měl jsem asi něco podobného a je to marnej boj dotáhl jsem to až k ustavnímu soudu a marně kryjou v těch hnusárnách jeden druhého

marek napsal dne 13.08.2020 13:00 #450

Podat podnet na ministerstvo spravedlnosti,tam to vyresi lusnutim prstu

7 komentářů

Srážky z platu vs návštěva exekutora

Zdravím mám exekuci 75 000, nicméně exekutor po mně chce 1000 měsíčně, nabídl jsem mu at to sráží z

CREDITEEXPRESS zkušenosti

Ahoj chci se jen informovat. Máte někdo zkusenost se společností CREDITEEXPRESS česká republika? Dne

Může exekutor zabavit peníze z ukončeného životního pojištění?

Zdravím, prosím Vás. Může exekutor zabavit peníze z ukončeného životního pojištění? A co třeba za úr

Lze mít účet v exekuci, případně jaký?

Dobry den potřeboval bych si zařídit účet ale mám exekuce je a bojím se že mě tam přijdou peníze a ú

Může vstoupit exekuce k mým rodičům když mám trvalý pobyt na úřadě

Může vstoupit exekuce k mým rodičům když mám trvalý pobyt na úřadě a nebydlím tam ani se tam nezdržu

Může exekutor odnést počítač s osobními údaji?

Dobrý den, když přijde exekutor může hned odnést stolní PC? Ve kterém jsou rodine fotky videa, lék

Odmítnutí dědictví v insolvenčním řízení

Chci se zeptat můžu odmítnou dědictví ve prospěch syna když jsem v insolvenci?

Exekuce: jak doložit vlastnictví věcí

Mam dotaz za me nepřítomnosti u nás byl exekutor. Přišel za přítelem který u mě není vedeny, ale hlá

Opakovaná insolvence

Myslíte že bych měla šanci jít znovu do insolvence tu prvni mi zrušili 

Co když exekutor zásadně pochybil? Jak postupovat?

Jak řešit když došlo k závažnému pochybení exekutora a exekutorská komora ani její nadřízené orgány