Chování exekutora

Dobrý den, měla bych dotaz. Přítel platí exekuci a platí ji řádně. Má exekuci přednostni u VZP. V prosinci mu najednou zaměstnavatel strhnul z čisté mzdy 13200 kč 7000 tisíc a nechal mu jen těch 6220. Přítel bere ještě inv, důchod a ten mu ted zvedli na částku 6800kč a z toho mu exekutor nechal od ledna strhávat 2444 kč. Chtěla jsem se zeptat může si to exe dovolit?

Dagmar napsal dne 19.01.2019 10:22:20 #118

Pokud jsou 2 příjmy, tak exekutor určí, kde se bude nechávat nezabavitelna částka a kde se bude strhávat všechno nad. Jinak srážky neprovádí exekutor, ale buď zamestnavatel dle výše ciste mzdy a počtu vyzivovanych osob nebo OSSZ podle výše důchodu a počtu vyzivovanych osob.

Nikol napsal dne 19.01.2019 10:22:31 #119

Ano srážky mu provádí zaměstnavatel, do ted mu strhával ze stejné mzdy asi 4500 a ted na příkaz exekutora, tak mu to bylo sděleno mzdovkou, mu strhávají z platu 7000 tis. Z důchodu mu nikdy nic nestrhávali protože ho měl 6200 kč. A tad mu prišlo zvíšení důchodu na 6800 kč a zárověň oznámení o provádění srážek z důchodu na základě příkazu soudního exekutora, že mu bude ČSSZ bude strhávat 2400 kč. On je jen sám. Tak nevím jestli si to může exe vůbec dovolit, když mu z důchodu zůstane asi 4000 kč a z platu 6200 kč.

nadnárodní ex. napsal dne 21.11.2019 13:37:05 #234

Zdravím Vás, v každém případě každý se musí bránit zákonnými způsoby. Povinný musí vycházet ze skutečnosti, že 90% exekutorů je chráněná škodná, na kterou stát přenesl své pravomoci. Ve vašem případě je nesporné, že nefunguje podle pravidel legitimního demokratického právního státu, zjevně zvolil zneužitím práva v rozporu s povinností uloženou mu ustanovením § 47 odst. 1 exekučního řádu, neboť měl povinnost zvolit takový způsob exekuce, který nebyl zřejmě nevhodný, zejména vzhledem k nepoměru výše dluhu stěžovatele a ceny předmětu, z něhož má být splnění jeho dluhu dosaženo. Dále doporučuji ověřit jak si vypečený exekutor určil náklady řízení, jejich přesnou specifikaci, které budou pravděpodobně účtovány v rozporu s vyhláškou Ministerstva spravedlnosti č. 330/2001 Sb. a dopustil se kárného provinění ve smyslu § 116 a násl. exekučního řádu. To je běžnou praxí těchto podnikatelů pod ochranou státu.

Máňa napsal dne 14.02.2019 08:12:09 #174

To může takhle strhávat, jelikož se sčítají příjmy a z každého příjmu něco strhne a je jedno, zda je to příjem z práce či inv.důchod.Kdyby měl jen inv. důchod a nízký, nemohli by mu strhávat nic, ale dluh by pak narůstal. Viz, kalkulačky:www.ekcr.cz

4 komentáře
Doporučené komentáře

Jak zjistit jestli mám nějaké dluhy

Prosim, pritel si chce zjistit, zda nema nejakou EXekuci. Vim, ze se da k soudu pro nejaky papir. Je

Polepené věci v exekuci. Mohou zabavit?

Přítel má exekuci,kterou mu strhávají z platu,bydlíme spolu. Minulý týden navštívili jeho tetu exeku

Návštěva exekutora

Dobrý den předem děkuji za prijeti moooc prosim o vaši pomoc co mám dělat  Měla jsem návštěvu ex. a

Jak funguje dárcovská smlouva v insolvenci?

Mám dotaz. Snad s tím má tady někdo zkušenost. Jak funguje dárcovská smlouva v insolvenci? Když by m

Kolik bude splátka insolvence

Dobrý den, měla by jsem dotaz. Byla mi schválena insolvence. Tento týden mi přijdou papíry od soudu

Extrémní navýšení exekucí vůči dlužné částce

je zde nekdo, jehoz hlavni vznikly dluh byl mensi nez 10 tisic (muzou napsat I ti co maji vetsi, pro

Darovací smlouva

Prosím, máte někdo zkušenosti s darovací smlouvou v insolvenci pouze "na chvíli". Jde o to, že půjdu

Co po ukončení insolvence

Mám dotaz když člověku schválí insolvenci a např. dostane se mu třeba moznost ji vyplatit tedy 100pr

Společná insolvence

mám dotaz ohledně insolvence, s manželem máme společnou ins., 2,5roku, já po celou dobu byla na rodi

Na kolik Vás vyšla insolvence?

Zdravím chtela jsem se zeptat na kolik peněz vás vyšla insolvence ?