Chování exekutora

Dobrý den, měla bych dotaz. Přítel platí exekuci a platí ji řádně. Má exekuci přednostni u VZP. V prosinci mu najednou zaměstnavatel strhnul z čisté mzdy 13200 kč 7000 tisíc a nechal mu jen těch 6220. Přítel bere ještě inv, důchod a ten mu ted zvedli na částku 6800kč a z toho mu exekutor nechal od ledna strhávat 2444 kč. Chtěla jsem se zeptat může si to exe dovolit?

Dagmar napsal dne 19.01.2019 10:22:20 #118

Pokud jsou 2 příjmy, tak exekutor určí, kde se bude nechávat nezabavitelna částka a kde se bude strhávat všechno nad. Jinak srážky neprovádí exekutor, ale buď zamestnavatel dle výše ciste mzdy a počtu vyzivovanych osob nebo OSSZ podle výše důchodu a počtu vyzivovanych osob.

Nikol napsal dne 19.01.2019 10:22:31 #119

Ano srážky mu provádí zaměstnavatel, do ted mu strhával ze stejné mzdy asi 4500 a ted na příkaz exekutora, tak mu to bylo sděleno mzdovkou, mu strhávají z platu 7000 tis. Z důchodu mu nikdy nic nestrhávali protože ho měl 6200 kč. A tad mu prišlo zvíšení důchodu na 6800 kč a zárověň oznámení o provádění srážek z důchodu na základě příkazu soudního exekutora, že mu bude ČSSZ bude strhávat 2400 kč. On je jen sám. Tak nevím jestli si to může exe vůbec dovolit, když mu z důchodu zůstane asi 4000 kč a z platu 6200 kč.

nadnárodní ex. napsal dne 21.11.2019 13:37:05 #234

Zdravím Vás, v každém případě každý se musí bránit zákonnými způsoby. Povinný musí vycházet ze skutečnosti, že 90% exekutorů je chráněná škodná, na kterou stát přenesl své pravomoci. Ve vašem případě je nesporné, že nefunguje podle pravidel legitimního demokratického právního státu, zjevně zvolil zneužitím práva v rozporu s povinností uloženou mu ustanovením § 47 odst. 1 exekučního řádu, neboť měl povinnost zvolit takový způsob exekuce, který nebyl zřejmě nevhodný, zejména vzhledem k nepoměru výše dluhu stěžovatele a ceny předmětu, z něhož má být splnění jeho dluhu dosaženo. Dále doporučuji ověřit jak si vypečený exekutor určil náklady řízení, jejich přesnou specifikaci, které budou pravděpodobně účtovány v rozporu s vyhláškou Ministerstva spravedlnosti č. 330/2001 Sb. a dopustil se kárného provinění ve smyslu § 116 a násl. exekučního řádu. To je běžnou praxí těchto podnikatelů pod ochranou státu.

Máňa napsal dne 14.02.2019 08:12:09 #174

To může takhle strhávat, jelikož se sčítají příjmy a z každého příjmu něco strhne a je jedno, zda je to příjem z práce či inv.důchod.Kdyby měl jen inv. důchod a nízký, nemohli by mu strhávat nic, ale dluh by pak narůstal. Viz, kalkulačky:www.ekcr.cz

4 komentáře
Doporučené komentáře

Prodej nemovitosti v exekuci - postup

Dobrý den, chtěla bych vědět, jak se postupuje v případě, že byl vypsán exekuční příkaz k prodeji ne

Může exekutor šáhnout na rodičovský příspěvek?

Jsem po prvé v této situaci. Zablokovali mi účet. Měla jsem tam posledních 1700,- (o to jsem již ban

Zkušenosti s JUDR.Juraj Podkonický

Dobrý den,má někdo zkušenosti s JUDR.Juraj Podkonický??

Trvalé bydliště vs exekutoři

Ahoj, potřebuju radu Kvůli exekuci mám odhlášené trvalé bydliště z adresy, kde jsem vyrůstala - neži

Můžu mít auto když jsem v insolvenci?

Dobrý den,když jsem v insolvenci a chtěl bych na sebe napsat auto jak je to? Můžu nebo nemůžu? Děkuj

Dražba bytu skrz malou exekuci

Dobrý den, chci se zeptat.... Můžou mi exekutuři vzít byt když dlužim cca 100 000 kč dluh mám cca 4

Smékal, Staněk - pozor! Zkušenosti

Takže pozor na zaměstnance pana Smékala... S prominutím ale horší hyeny sem nezažila.. Řeším exekuc

Výživné a insolvence

Zdravím, jsem v insolvenci mám velký dluh a nyní mi navýšili výživné a mám obavy, že mi insolvenci z

Koupě auta v exekuci

Takže když se daří, tak se daří. Opět řešit další věc. Koupily jsme dceři k 18. narozeninam auto, dn